Smart Bank logo

SMART Bank to mobilna i internetowa marka FM Banku, instytucja bez oddziałów, nastawiona na minimalizację kosztów, proste produkty i pełną obsługę na urządzeniach mobilnych. W ofercie dla przedsiębiorców znalazło się konto SMART Biznes oraz rachunek oszczędnościowy SMART Biznes Procent. Czy warto otworzyć konto firmowe w nowym banku?

SMART Bank – co to jest?

SMART Bank to marka należąca do FM Banku SA, która powstała w czerwcu 2014 r. Oferuje jedynie kilka produktów, dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Przesłaniem banku jest nacisk na mobilność, prostotę rozwiązań oraz dostarczanie wysokiej jakości w niskich cenach. Strona internetowa banku mieści się pod adresem www.banksmart.pl.

Ile kosztuje konto firmowe SMART Biznes Konto?

Konto firmowe w SMART banku wydaje się wyjątkowo tanie, jeśli zestawimy je z ofertami konkurencji. Pamiętać należy o tym, że bank nie posiada oddziałów, dlatego przedsiębiorcy, którym zdarza się wpłacać gotówkę na swoje konto, powinni rozejrzeć się za innym rachunkiem. Jakie są opłaty dla przedsiębiorców w SMART Banku?

  • otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł,
  • przelewy na rachunki wewnątrz banku: 0 zł,
  • przelewy zewnętrzne przez internet: 0 zł,
  • przelew do ZUS-u lub urzędu skarbowego: 0 zł,
  • przelew zagraniczny: 5 zł,
  • opłata za wydanie karty płatniczej: 0 zł,
  • miesięczna opłata za kartę: 0 zł,
  • wypłata pieniędzy z bankomatów w Polsce i na świecie: do końca 2014 r. wszystkie wypłaty za darmo, później: 0 zł – trzy pierwsze wypłaty w miesiącu; kolejne: 5 zł,
  • opłata za wznowienie karty: 0 zł.

Konto oszczędnościowe SMART dla firm

Oprócz konta firmowego SMART Biznes przedsiębiorcy mogą otworzyć również SMART Biznes Procent, czyli rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem aż 4%. Jest on prowadzony bezpłatnie, a w miesiącu można wykonać jeden darmowy przelew na swoje konto SMART Biznes (pozostałe są płatne 5 zł).

Kto może otworzyć konto SMART Biznes Konto?

SMART Biznes Konto może założyć osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, czyli posiadająca wpis do CEIDG.

Co jest potrzebne do otwarcia konta firmowego w SMART Banku?

Do otwarcia konta firmowego SMART potrzebne będą: nazwa firmy, NIP, REGON, data założenia firmy, branża, kod PKD, adres siedziby i numer telefonu.

Czy można założyć konto firmowe bez konta osobistego?

Tak, nie ma obowiązku posiadania konta osobistego razem z firmowym.

Czy konto jest za darmo?

Otwarcie i prowadzenie SMART Biznes Konta jest bezwarunkowo za darmo. Nie ma minimalnej kwoty, jaką musisz wpłacać na konto i nie musisz dokonywać określonej wysokości płatności kartą płatniczą.

Zobacz także:

Aktualizacja: 25.06.2014 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.