Meritum Bank logo

Meritum Bank to spółka która powstała na bazie Banku Współpracy Europejskiej, działającego na polskim rynku od połowy 1990 roku. Rachunek, a właściwie pakiet usług przeznaczonych dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, nosi nazwę Meritum bez granic. Czy warto otworzyć konto firmowe w Meritum?

Kto może otworzyć konto Meritum bez granic?

Rachunek firmowy w Meritum Banku mogą otworzyć zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność, jak i właściciele firm o innej formie organizacyjnej. Różnica jest jednak taka, że tylko przedsiębiorcy indywidualni mogą skorzystać z potwierdzenia umowy on-line, przelewem z innego banku. Do złożenia wniosku konieczne jest posiadanie wpisu do CEIDG, dlatego zanim przystąpisz do otwierania rachunku firmowego, musisz stać się przedsiębiorcą. Zobacz co wpisać w polu konto bankowe w CEIDG podczas rejestrowania działalności.

Ile kosztuje konto firmowe w Meritum Bank

Pakiet Meritum bez granic jest jedną z najtańszych opcji dostępnych na rynku dla jednoosobowej działalności. Najważniejsze opłaty:

  • otwarcie rachunku: 0 zł
  • prowadzenie rachunku 0 zł/mies.
  • opłata za przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł
  • opłata za przelew zewnętrzny w oddziale banku: 6,99 zł
  • opłata za przelewy do ZUS i US przez internet: 0 zł
  • opłata za kartę płatniczą: 5 zł/mies. lub 0 zł – jeśli wykonasz w miesiącu transakcje kartą na łączną kwotę minimum 200 złotych
  • opłata za wypłatę gotówki: 0 zł z bankomatów w Polsce, 0,5%, min. 10 zł za wypłatę w oddziale
  • opłata za wpłatę gotówki: 0,5% wpłacanej kwoty, min. 10 zł za wpłatę w oddziale
  • liczba bezpłatnych bankomatów: wszystkie bankomaty w Polsce
  • opłata za wznowienie karty płatniczej (po upłynięciu terminu ważności karty – 3 latach): 45 zł

Karta do konta firmowego w Meritum Banku

Do konta Meritum bez granic wydawana jest karta debetowa Visa Business. Co ciekawe, istnieje możliwość wydania więcej, niż jednej karty – każdy z Twoich proacowników może dysponować kartą firmową. Trzeba jednak pamiętać, że opłata za przedłużenie (wznowienie) każdej karty to koszt 45 zł. Miesięczna opłata za kartę to 5 zł lub 0 zł, jeśli zostaną rozliczone transakcje przy użyciu karty na kwotę minimum 200 zło w miesiącu.

Na co trzeba uważać

Oprócz wspomnianej powyżej opłaty za wznowienie karty (45 zł) pamiętać trzeba o opłatach za wpłatę gotówki na konto. Meritum Bank nie udostepnia niestety możliwości bezpłatnego zasilenia swojego rachunku poprzez wpłatę gotówkową, dlatego przedsiębiorcy, których biznes wymaga częstych wizyt w kasie banku, powinni poszukać innego rachunku. Dla tych, którzy rozliczają się elektronicznie, nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Czy konto firmowe Meritum bez granic jest darmowe?

W naszym zestawieniu pod tytułem Darmowe konto firmowe rachunek oferowany przez Meritum Bank spełnił 5 z 6 kryteriów "darmowości". Jedynym punktem, w którym niemożliwe jest darmowe korzystanie z konta są wspomniane już wpłaty gotówkowe. W rankingu kont firmowych Meritum bez granic zajmuje obecnie 3. miesjce.

Jak otworzyć konto firmowe w Meritum Banku?

Wniosek o otwarcie rachunku dla przedsiębiorcy złożysz na stronie Meritum Banku, a następnie możesz w wybrany przez Ciebie sposób podpisać umowę: za pośrednictwem kuriera, elektronicznie – poprzez przelew aktywacyjny z innego banku, za pośrednictwem aplikacji mobilnej (tylko indywidualna działalność gospodarcza) lub odwiedzając oddział banku.

Zobacz także:

Aktualizacja: 15.04.2014 r., Jan Boniecki, redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.