dbNET biznes logo

Konto firmowe dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oferowane przez Deutsche Bank jest jednym z najtańszych rachunków tego typu na rynku. Czy warto otworzyć konto dbNET Biznes? Zobacz analizę, w której sprawdzamy jego mocne i słabe strony.

 

Kto może otworzyć konto dbNET Biznes

Konto dbNET Biznes może otworzyć przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Co istotne, wniosek o otwarcie rachunku można złożyć dopiero wtedy, gdy działalność zostanie zarejestrowana, dlatego w formularzu CEIDG-1 na początek należy podać swoje konto osobiste – wszystkie szczegóły z tym związane znajdziesz w artykule: CEIDG – jakie konto podać. Gdy Twoja firma będzie widnieć w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, możesz przejść na stronę wniosku o otwarcie konta dbNET Biznes »

Ile kosztuje konto firmowe w Deutsche Banku

Rachunek dbNET dla przedsiębiorcy będzie opłacalny szczególnie dla tych, którzy chcą minimalizować koszty swojej działalności. Przy umiejętnym korzystaniu może być on całkowicie bezpłatny. Najważniejsze opłaty:

 • otwarcie rachunku: 0 zł
 • prowadzenie rachunku 0 zł/mies.
 • opłata za przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł
 • opłata za przelew zewnętrzny w oddziale banku: 5 zł
 • opłata za przelewy do ZUS i US przez internet: 0 zł
 • opłata za kartę płatniczą: 3,5 zł/mies. lub 0 zł – jeśli zostanie dokonana przynajmniej jedna transakcja kartą płatniczą w miesiącu
 • opłata za wypłatę gotówki: 0 zł z bankomatów w Polsce, 0 zł w oddziale banku
 • opłata za wpłatę gotówki: 0 zł w oddziale banku (dbNET Biznes to jedno z nielicznych kont z darmowymi wpłatami i wypłatami gotówki w oddziale banku!)
 • liczba bezpłatnych bankomatów: wszystkie bankomaty w Polsce

Pakiet przedsiębiorczy – zestaw rabatów i usług dla przedsiębiorcy

dbNET biznes pakiet przedsiębiorczy

Użytkownicy konta firmowego dbNET Biznes mogą skorzystać z usług wchodzących w skład „Pakietu przedsiębiorczego”, czyli zniżek i ofert specjalnych przygotowanych przez partnerów Deutsche Banku. Do najciekawszych należą:

 • 50 darmowych przesyłek do Paczkomatów od firmy inPost i rabat 5% na kolejne dostarczenia
 • wydłużony o 3 miesiące, darmowy okres próbny w serwisie księgowym ifirma (6 miesięcy bez opłat)
 • 50% rabatu na dostęp do bazy wzorów dokumentów w serwisprawa.pl
 • 30% rabatu na promocję firmy w Zumi.pl
 • Rabaty na loty (krajowe, europejskie i interkontynentalne) w serwisie whynotfly.pl

Pakiet ubezpieczeń

Konto, a także karta, wyposażone są w pakiet ubezpieczeń, za które nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata. Ubezpieczenie karty Visa dołączanej do konta firmowego dbNET Biznes pokrywa m.in.:

 • koszty leczenia,
 • zagubienie bagażu podróżnego,
 • opóźnienie lotu,
 • assistance,
 • rabunek gotówki wypłaconej z bankomatu lub w kasie banku,
 • utratę dokumentów lub karty w wyniku rozboju,
 • nieuprawnione transakcje dokonane przez osobę trzecią

Księgowość internetowa

Jednym z najbardziej wartościowych bonusów wchodzących w skład Pakietu przedsiębiorczego jest bezpłatny, półroczny dostęp do księgowości internetowej ifirma.pl. Dzięki niemu w Twojej kieszeni zostanie 270 zł – tyle kosztuje dostęp do ifirmy (45 zł miesięcznie). Przy płatności z góry za pół roku miesięczny dostęp kosztuje 37,5 zł, czyli łącznie 225 zł. Zakładając konto dbNET Biznes otrzymujesz kod, który daje Ci pół roku księgowości w iFirmie za darmo.

Księgowość internetowa dbNET Biznes

Paczkomaty

Inną cenną zniżką, szczególnie dla osób handlujących na Allegro lub wysyłających dużo paczek, jest 50 bezpłatnych przesyłek za pośrednictwem Paczkomatów lub 350 zł brutto do wykorzystania na wybrane usługi.

Paczkomaty dbNET Biznes

Karta do konta firmowego dbNET Biznes

Z kontem firmowym dbNET Biznes powiązana jest karta debetowa Visa Electron (bez mechanizmu zbliżeniowego) – bez przeszkód można płacić nią zarówno w sklepach, jak i przez internet (np. podpinając ją jako kartę do regulowania płatności za reklamy Google AdWords). Karta umożliwia wypłatę pieniędzy we wszystkich bankomatach w Polsce bez opłat.

Karta standardowo kosztuje 3,5 zł miesięcznie, ale można zostać zwolnionym z tej opłaty – wystarczy dokonać przy jej użyciu przynajmniej jednej transakcji na dowolną kwotę – to bardzo duża zaleta, ponieważ konkurencja stosuje najczęściej limity kwotowe (np. minimum 200 zł w miesiącu).

System bankowości elektronicznej

dbEasy Net

Użytkownicy dbNET Biznes korzystają z systemu easyNET (przeznaczonego dla klientów indywidualnych). Nie oferuje on żadnych nowinek technicznych, a w swojej konstrukcji jest bardzo prosty – zapewne w niedługim czasie należy spodziewać się jego przebudowy, ponieważ wizualnie odstaje od konkurencji. Nie przeszkadza to jednak w wykonywaniu wszystkich niezbędnych operacji i zarządzaniu kontem (np. przelewy do ZUS i US, wydruk potwierdzeń, wydruk historii, sprawdzanie blokad na rachunku, aktywacja karty, zmiana limitów wypłat).

Na co trzeba uważać

Posiadając konto dbNET Biznes trzeba nastawić się na samodzielne wykonywanie większości operacji przez internet, ponieważ wizyty w oddziale Deutsche Banku mogą okazać się dość kosztowne – jak każde konto internetowe, również w tym przypadku mamy do czynienia z wysokimi opłatami za operacje wykonywane wraz z konsultantem w oddziale. W codziennej działalności można jednak bez żadnych problemów wykorzystywać system internetowy system easyNET, który daje dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji.

Jak założyć konto firmowe dbNET Biznes

Konto firmowe dbNET Biznes

Rachunek można założyć jedynie przez internet, wypełniając wniosek o otwarcie konta dbNET na stronie Deutsche Banku. Po podaniu swoich danych (oraz danych swojej działalności) następuje kontakt ze strony banku, a gdy zainteresowanie klienta zostanie potwierdzone, pracownik wyśle kuriera z umową pod wskazany we wniosku adres. Cały proces nie powinien trwać dłużej, niż 14 dni.

Darmowe konto firmowe?

W naszym artykule Darmowe konto firmowe rachunek Deutsche Banku został porównany z dwoma najtańszymi rachunkami dla przedsiębiorców na polskim rynku i jako jedyny spełnił wszystkie kryteria „darmowości” konta firmowego.

Ranking kont firmowych

W szerszym zestawieniu przygotowywanym przez naszą redakcję, czyli w rankingu najlepszych kont firmowych, dbNET Biznes zajmuje obecnie 1. miejsce. W rankingach tworzonych przez inne redakcje (Money.pl, Bankier.pl, Totalmoney.pl) dbNET Biznes od kilku edycji plasuje się na podium.

Zobacz także:

Aktualizacja: 04.01.2016 r., Jan Boniecki, redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.