dbNET Biznes - jak otworzyć

Konto dla przedsiębiorców w Deutsche Banku (db NET Biznes) to aktualnie najtańszy rachunek firmowy na rynku. Jego największe zalety to darmowe prowadzenie, zwolnienie z opłaty za kartę po wykonaniu jednej transakcji w miesiącu, brak opłat za przelewy i Pakiet Przedsiębiorcy – zestaw praktycznych zniżek i darmowych usług dla osób rozpoczynających własny biznes. Jak założyć to konto?

Krok 0 - Konto firmowe za 0 zł

Rachunek dbNET jest szczególnie polecany dla tych, którzy chcą minimalizować koszty swojej działalności. Przy standardowym korzystaniu konto może być całkowicie bezpłatne. Po zapoznaniu się z porównaniem kont firmowych i kliknięciu w link do konta dbNET zobaczysz stronę główną, na której prezentowana jest aktualna oferta. Kliknięcie przycisku „Otwórz konto” przeniesie Cię do formularza.

Krok 1 - Produkty

Na pierwszej stronie formularza zostaniesz poproszony o podanie swoich podstawowych danych (imię, nazwisko, telefon, e-mail) oraz wybór produktów o które wnioskujesz. Rachunek bieżący, dostęp do bankowości internetowej db Easy Net oraz karta Visa Business Electron to podstawa. Możesz wybrać też konto oszczędnościowe (bezpłatnie prowadzone) i konto walutowe – za nie jednak pobierane są opłaty, więc jeśli zależy Ci na braku kosztów, oznacz pole „Rachunek walutowy”.

Krok 2 - Dane uzupełniające

W kolejnym kroku musisz podać dodatkowe dane z dowodu osobistego, takie jak jego serię i numer, imię ojca oraz matki, PESEL i miejsce urodzenia.

Krok 3 - Dane firmy

W trzecim kroku musisz uzupełnić dane swojej firmy. Konto firmowe dbNET Biznes możesz otworzyć tylko wtedy, gdy masz już zarejestrowaną działalność gospodarczą, to znaczy posiadasz wpis do CEIDG. Jeśli jeszcze go nie masz, przeczytaj nasz artykuł: jak założyć działalność gospodarczą.

Co wpisać w polu „numer dokumentu potwierdzającego prowadzenie działalności” ? Po prostu numer NIP, dlatego, że typ dokumentu potwierdzającego prowadzenie działalności gospodarczej to wpis do CEIDG. Numerem wpisu do CEIDG jest właśnie NIP. Na tej stronie musisz podać również inne dane, takie jak główny numer PKD i informacje na temat prowadzonej księgowości.

Krok 4 - Adresy

W kroku nr 4 musisz podać dane adresowe swoje oraz swojej firmy. Tutaj też wskażesz adres, pod który kurier ma dostarczyć dokumenty (umowę) do podpisania i wybierzesz oddział, który będzie obsługiwał Twój rachunek (to tylko formalność, ponieważ wszystkie sprawy możesz załatwiać samodzielnie przez internet). W tym miejscu możesz także zdecydować, co ma znaleźć się na Twojej karcie (np. skrócona nazwa firmy).

Krok 5 - Podsumowanie

W ostatnim kroku musisz sprawdzić poprawność wpisanych wcześniej danych. Jeśli zobaczysz jakiś błąd, masz możliwość poprawienia go z tego poziomu, klikając w przycisk „popraw dane”. Jeśli wszystko jest w porządku, przepisz kod z obrazka (w dolnej części strony), a następnie kliknij przycisk „Wyślij dane”. Niebawem skontaktuje się z Tobą pracownik banku, z którym ustalisz wszystkie szczegóły związane z Twoim nowym kontem firmowym.

Konto dbNET Biznes to zdobywca wielu wyróżnień, jest także laureatem naszego rankingu kont firmowych. Przejdź na stronę konta dbNET Biznes »

Zobacz także:

Aktualizacja: 18.02.2015 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.