Meritum Bank - jak otworzyć

Konto firmowe w pakiecie Meritum bez Granic to dobra propozycja szczególnie dla przedsiębiorców internetowych, kontrolujących swoje wydatki. Główne zalety konta to bezpłatne prowadzenie i przelewy, możliwość darmowej wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zwolnienie z opłaty za kartę po wydaniu 200 zł w miesiącu. Jak otworzyć konto firmowe w Meritum Banku?

Krok 0 - Meritum bez Granic

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta firmowego w Meritum Banku – zobaczysz tam prezentację aktualnej oferty. Przycisk „Otwórz” przeniesie Cię do pierwszej strony formularza.

Krok 1 - Dane podstawowe

Na początku wypełniania wniosku o konto firmowe w Meritum Banku musisz zdecydować, którą formę zawarcia umowy preferujesz – jeśli prowadzisz jednoosobową działalność możesz wybrać umowę online, podpisanie dokumentów w placówce lub przez kuriera. Jeśli prowadzisz firmę o formie organizacyjnej innej, niż jednoosobowa działalność gospodarcza, możesz skorzystać tylko z tej drugiej opcji. W tym kroku musisz podać również dane firmy (NIP, REGON, PKD) i jej dane kontaktowe.

Krok 2 - Osoby reprezentujące

Krok drugi to dane osoby reprezentującej. Wpisz swoje imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu, a także nazwisko panieńskie matki. W kolejnej części formularza należy podać adres zamieszkania, telefon i e-mail, a także zdecydować, czy chcesz otrzymać kartę płatniczą do konta i wybrać metodę autoryzacji (domyślnie i bezpłatnie – przez SMS). Zapoznaj się ze zgodami formalnymi i przejdź do kroku nr 3, czyli danych uzupełniających.

Krok 3 – Dane uzupełniające

Znajdziesz w nim dokumenty związane z otwieranym przez Ciebie kontem firmowym (musisz potwierdzić zapoznanie się z nimi) oraz wybrać obrazek bezpieczeństwa – będzie on dołączany do korespondencji z banku.

Krok 4 – Podsumowanie

W podsumowaniu sprawdź jeszcze raz wszystkie wprowadzone wcześniej dane. Jeśli coś się nie zgadza, użyj linku „Popraw dane”, w dolnej części strony. Na ekranie zobaczysz również informacje na temat administrowania przez bank danymi, które podałeś we wniosku. Do wysłania wniosku konieczne będzie przepisanie tekstu z obrazka znajdującego się na samym dole strony. Następnie możesz kliknąć przycisk „Dane poprawne, zatwierdź wniosek”. Przejdź do wniosku o otwarcie konta firmowego w Meritum Banku »

Zobacz także:

Aktualizacja: 19.02.2015 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.