Alior Bank logo

Rachunek Partner to konto firmowe z oferty Alior Banku, przygotowane z myślą o przedsiębiorcach. To dobry wybór dla tych, którzy będą traktować Alior jako swój główny bank, to znaczy opłacać z niego ZUS i podatki oraz otrzymywać wpływy w wysokości minimum 2500 zł miesięcznie. Sprawdź, czym charakteryzuje się rachunek firmowy Aliora.

Rachunek Partner – dla kogo

Rachunek przeznaczony jest dla przedsiębiorców – klientów biznesowych nieprowadzących ksiąg rachunkowych. Aby otworzyć konto musisz posiadać wpis do CEIDG.

Bezpłatne przelewy internetowe, bezpłatne wypłaty z bankomatów w Alior Banku, 20 złotych za przelewy walutowe (niezależnie od kwoty) oraz pakiet Assistance – to zalety, które mają przyciągnąć do Aliora klientów biznesowych. Jeśli będzie on Twoim głównym bankiem, za prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli nie będzie, miesięcznie za konto zapłacisz 25 złotych.

Co to znaczy główny bank i jaki jest warunek aktywności?

Aby nie płacić za prowadzenie rachunku trzeba za jego pośrednictwem opłacać składki ZUS lub zobowiązania wobec organów podatkowych (przynajmniej jeden przelew w miesiącu) oraz spełnić jeden z poniższych warunków:

 • otrzymywać wpływy od kontrahentów lub wpłacać utarg na rachunek na kwotę nie mniejszą niż 2500 zł w każdym miesiącu (nie są wliczane przelewy z rachunków własnych posiadacza, także prowadzonych w innych bankach, oraz z powiązanego rachunku indywidualnego)
 • lub wziąć dowolny kredyt dla firm w Alior Banku.

Jeśli nie spełnisz tzw. „warunków aktywności”, z Twojego konta zostanie pobrana opłata za prowadzenie rachunku w wysokości 25 zł. Pozostałe korzyści, w tym bezpłatne przelewy krajowe oraz wypłata z bankomatów w oddziałach, pozostają niezmienne.

Warto pamiętać o tym, że nowo założone firmy (do 6 miesięcy od dnia rejestracji) mogą korzystać z rachunku bez opłaty za prowadzenie przez pół roku, pod warunkiem wykonywania przelewów do ZUS/US.

W pierwszym miesiącu opłaty nie są pobierane nawet, jeśli nie spełnisz warunku aktywności (dotyczy to wszystkich firm).

Ile kosztuje Rachunek Partner?

 • prowadzenie konta: 25 zł lub 0 zł – jeśli spełnisz warunki aktywności opisane powyżej,
 • przelewy na rachunki wewnątrz banku: 0 zł,
 • przelewy zewnętrzne przez internet: 0 zł,
 • przelew do ZUS-u lub urzędu skarbowego: 0 zł,
 • przelew zagraniczny: 20 zł,
 • opłata za wydanie karty płatniczej: 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę: 3 zł,
 • wypłata pieniędzy z bankomatów umieszczonych w oddziałach Alior Banku: 0 zł,
 • wypłata z pozostałych bankomatów krajowych: 2 zł,
 • opłata za pakiet Assistance: 0 zł;

Czy warto?

Rachunek Partner nie należy do najtańszych kont firmowych. Zakładając, że jesteśmy w stanie spełnić warunek aktywności, i tak poniesiemy opłatę za kartę, a za każdą wypłatę z bankomatu obcego zapłacimy 2 zł. Plusem są nielimitowane i darmowe przelewy internetowe, pakiet assistance oraz bogate możliwości prowadzenia rachunków pomocniczych. Alior Bank ma na tyle mocną pozycję i dobrą opinię wśród przedsiębiorców, że nawet z nieco wyższymi opłatami Rachunek Partner będzie cieszył się powodzeniem.

Zobacz także:

Aktualizacja: 25.06.2014 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.