ING Bank logo

Konto z Lwem Direct to rachunek oferowany przez ING Bank przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą i chcących prowadzić rozliczenia przez internet. Czy warto otworzyć konto firmowe w ING? Jakie są opłaty za rachunek Direct dla przedsiębiorców?

 

Kto może otworzyć konto firmowe Direct w ING

Posiadaczem konta firmowego (Direct z Lwem) mogą być jedynie przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. We wniosku o otwarcie konta firmowego w ING należy podać dane firmy, dlatego wcześniej musisz zarejestrować działalność gospodarczą. Jeśli nie wiesz, co wpisać we wniosku do ewidencji przedsiębiorców, zobacz artykuł: Jakie konto wpisać w CEIDG? Gdy rachunek firmowy zostanie otwarty, możesz bez przeszkód zmienić numer konta w CEIDG.

Dostęp do Konta z Lwem Direct mogą mieć oprócz Ciebie również pracownicy lub księgowi – wystarczy nadać odpowiednie uprawnienia.

Ile kosztuje konto firmowe w ING Banku

ING Bank Śląski ma mocą i ugruntowaną pozycję na polskim rynku, dlatego nie musi uczestniczyć w licytowaniu się na opłaty z innymi bankami. Mimo to opłaty za konto firmowe dla przedsiębiorców nie są wygórowane:

 • otwarcie rachunku: 0 zł
 • prowadzenie rachunku 0 zł/mies.
 • opłata za przelew zewnętrzny przez internet: 0,9 zł
 • opłata za przelew zewnętrzny w oddziale banku: 10 zł
 • opłata za przelewy do ZUS i US przez internet: 0 zł
 • opłata za kartę płatniczą: 7 zł/mies. lub 0 zł – jeśli zostaną dokonane transakcje kartą na kwotę min. 300 zł w miesiącu
 • opłata za wypłatę gotówki: 0 zł z bankomatów w Polsce, 10 zł i 0,50% wypłacanej kwoty w oddziale banku
 • opłata za wpłatę gotówki: 0 zł we wpłatomacie ING, 0,50% i 10 zł w oddziale banku
 • liczba bezpłatnych bankomatów: wszystkie bankomaty w Polsce

Dodatkowe korzyści

Wybierając konto firmowe w ING można skorzystać z dodatkowych możliwości, jakie daje bank, to znaczy:

 • dostęp do platformy handlowej dla przedsiębiorców – Aleo
 • darmowy, roczny dostęp do kreatora stron WWW
 • 100 wizytówek firmowych gratis (zamówienie przez system bankowości internetowej)
 • program antywirusowy (Kaspersky) za darmo przez 90 dni

Przedsiębiorcom często wpłacającym gotówkę na konto go gustu przypadną wpłatomaty, które są najczęściej umieszczone przy oddziałach banku ING, w których można bezpłatnie zasilić swoje konto. Miesięczny limit wpłat wynosi 50 tys. zł.

Karta do konta firmowego ING Konto z Lwem Direct

Do konta dla przedsiębiorców wydawane są karty: VISA Business (z funkcją transakcji zbliżeniowych) oraz MasterCard Business. Obie karty biorą udział w programie lojalnościowym ING bankujesz-zyskujesz.

System bankowości elektronicznej

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji system ING BankOnLine (ten sam, który wykorzystują klienci indywidualni nie prowadzący działalności gospodarczej). Oprócz wykonania podstawowych czynności, takich jak przelewy zwykłe, do US i ZUS, umożliwia zarządzanie limitami na kartach, w tym dziennym limitem wypłat z bankomatów. System nie należy do najnowocześniejszych, ale oferuje wszystko, co potrzebne do pełnej obsługi konta przez internet.

Na co trzeba uważać

Wybierając Konto z Lwem Direct dla przedsiębiorców trzeba mieć na uwadze to, że jest to konto internetowe – w tym znaczeniu, że dokonywanie jakichkolwiek operacji w oddziale banku (wpłaty, wypłaty, przelewy) będzie sporo kosztować.

Pamiętać należy też o opłacie 90 groszy za przelew zewnętrzny przez internet.

Jak założyć konto firmowe ING Konto z Lwem Direct

Aby otworzyć rachunek dla firmy w ING można wypełnić wniosek o otwarcie konta na stronie banku, a następnie podpisać dokumenty (dostarczone przez kuriera lub w oddziale). Możesz też wypełnić i podpisać dokumenty w wybranej placówce ING.

Ranking kont firmowych

Jak Konto z Lwem Direct dla przedsiębiorców prezentuje się na tle innych kont firmowych? Szczegółowe porównanie znajdziesz w rankingu kont firmowych przygotowanym przez redakcję kontofirmowe24.pl.

Zobacz także:

Aktualizacja: 18.04.2014 r., Jan Boniecki, redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.