Forbes wybrał najlepsze banki dla firm (2013)

Idea Bank, Alior Bank i BNP Paribas Bank Polska – to najlepsze banki dla firm według Forbesa. Banki wyróżniane były m.in. w kategorii kosztów podstawowych operacji (tzw. koszyk Forbesa), oferty lokat, kredytów dla MŚP oraz za jakości obsługi i różnorodność oferty. Więcej informacji o tegorocznej edycji rankingu znaleźć można na stronie internetowej forbes.pl.

Wrzutnie elektroniczne w ING - wpłata gotówki 24 godziny na dobę

ING Bank Śląski ma już 50 wrzutni elektronicznych, czyli urządzeń pozwalających na księgowanie wpłat w czasie rzeczywistym, przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych. Urządzenia skracają czas potrzebny na realizację transakcji. Środki są automatycznie udostępniane bezpośrednio na rachunku firmy w trybie on-line lub w kolejnym dniu roboczym.

Bezpłatna księgowość on-line od Idea Banku

Idea Bank uruchomił serwis www.darmowa-ksiegowa.pl, który umożliwia samodzielne prowadzenie księgowości (KPiR). Według zapewnień banku, brak opłat za korzystanie z serwisu nie jest jedynie czasową promocją, a będzie stałym elementem oferty. Do korzystania z serwisu nie jest konieczne posiadanie konta w Idea Banku, jednak osoby, które posiadają rachunek firmowy mogą liczyć na jego pełną integrację z programem księgowym – zapewne w tym bank upatruje szansy na pozyskanie nowych klientów.

Nowy mBank - zmiany w bankowości internetowej i serwisie WWW

Od 4 czerwca 2013 r. klienci mBanku, również firmowi, mogą korzystać z nowego serwisu transakcyjnego. Oprócz przebudowy bankowości internetowej i strony WWW, mBank zmienił logo i od teraz posługiwać się będzie odrębną identyfikacją wizualną dla każdego segmentu produktów. Rebranding zakłada również likwidację marki MultiBank, a raczej wchłonięcie jej w ramy mBanku. W komunikacie banku czytamy o rachunku firmowym między innymi: „W ofercie mBanku pozostanie również bezpłatny rachunek dla firm mBIZNES Konto – z tą różnicą, że będą mogli z niego skorzystać także przedsiębiorcy prowadzący spółki z o.o., stowarzyszenia rejestrowe czy wspólnoty mieszkaniowe”.

1000 zł na usługi księgowe, faktoring oraz opłatę za udzielnie kredytu od Idea Banku

Jeśli zamierzasz otworzyć konto firmowe w Idea Banku, możesz skorzystać z oferty „Konto z dotacją”. Dzięki niej, za otwarcie rachunku otrzymasz dotację, którą można wykorzystać na usługi księgowe i faktoring realizowane przez podmioty z Grupy Idea Banku albo na pokrycie opłaty za udzielenie kredytu. Oferta przeznaczona jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Deutsche Bank poszerza ofertę rachunków dla firm

Od dnia 9 maja 2013 roku Deutsche Bank PBC dodał do swojej oferty rachunki dla firm: db S, db M, db L, db XL. To konta, które przeznaczone są dla średnich firm, choćby ze względu na konieczność posiadania kilkunasto- lub kilkudziesięciotysięcznego salda na rachunku, które zwalania z opłat. Darmowym rachunkiem dla mikroprzedsiębiorców pozostaje dbNET Biznes.

Nowe bonusy do konta firmowego dbNET Biznes

Oprócz możliwości tańszego korzystania z księgowości online, tańszych przesyłek za pośrednictwem serwisu Paczkomaty.pl, czy zniżek na założenie sklepu internetowego, posiadacze konta dbNET Biznes w Deutsche Banku otrzymają również zniżki na porady prawne online oraz promocję firmy w internecie za pośrednictwem serwisu Zumi. Rachunek dbNET Biznes zajmuje jedną z czołowych pozycji w Rankingu kont dla firm przygotowanym przez serwis KontoFirmowe24.pl.

Obsługa kadrowo-płacowa w ING Banku – ING Księgowość

ING Bank Śląski przeciera bankowe szlaki, poszerzając zakres usług dla firm. Nowe rozwiązania skierowane są do średnich i dużych przedsiębiorstw, ale jak podkreślają przedstawicie banku, niewykluczone, że w przyszłości nastąpi rozszerzenie działalności w tym zakresie. ING Księgowość, oprócz usług księgowych, oferuje także obsługę kadrowo-płacową, obsługę sprzedaży i płatności oraz usługi analityczne. Koszt wszystkich czterech pakietów wyniesie od 490 zł do 2990 zł, w zależności od wielkości zatrudnienia i liczby dokumentów.

Otwarcie konta firmowego w Meritum Banku w pełni przez internet

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność, którzy chcą otworzyć konto w Meritum Banku, mogą zrobić to w pełni przez internet. Po wypełnieniu wniosku o otwarcie rachunku, przyszły klient musi wykonać przelew potwierdzający wolę zawarcia umowy (można zrobić to także za pomocą przelewu natychmiastowego), dzięki czemu proces otwierania konta skraca się do minimum. Co ważne, przelew może być wykonany z dowolnego banku – istotna jest zgodność danych, które bank weryfikuje na podstawie CEiDG. Konto w Meritum Banku jest jednym z najtańszych kont według rankingu serwisu KontoFirmowe24.pl

Otwarcie konta firmowego w pełni on-line w mBanku

Do tej pory rachunek firmowy całkowicie przez internet mogły otwierać te osoby, które wcześniej posiadały w mBanku lub MultiBanku rachunek osobisty. Od lutego 2013 również nowi klienci mają taką możliwość. Aby to zrobić, trzeba wypełnić wniosek o otwarcie rachunku (link znajdziesz w naszym porównaniu kont firmowych), a następnie wykonać ze swojego rachunku osobistego (w dowolnym banku) przelew inicjujący. Oznacza to, że nie trzeba czekać na dostarczenie umowy przez kuriera, ani odwiedzać placówki banku (lub punktu obsługi). Dzięki temu udogodnieniu bank zamierza zainteresować swoją ofertą szerszą grupę przedsiębiorców.