mBank proponuje przedsiębiorcom preferencyjny rachunek na pierwszy rok współpracy. Czy warto otworzyć mBiznes konto Start i kto może to zrobić? Czy konto firmowe w mBanku jest drogie? Zobacz co trzeba wiedzieć przed otwarciem mBiznes konta.

Kto może otworzyć konto mBiznes konto Start

mBank logo

Konto firmowe „start” jest przeznaczone dla przedsiębiorców (lub firm), którzy nie posiadają rachunku bieżącego w mBanku. Będzie on prowadzony przez 12 miesięcy, a po upływie tego czasu musisz zdecydować, na jaki rachunek z oferty mBanku chcesz je zamienić (a jeśli tego nie zrobisz, bank dokona przekształcenia na mBiznes konto Komfort). Konto mogą otworzyć zarówno jednoosobowi przedsiębiorcy, jak i wspólnicy w spółkach cywilnych, jawnych, partnerskich, z o.o., a także fundacje, stowarzyszenia i inne podmioty. Wniosek o otwarcie rachunku znajdziesz na stronie banku.

Ile kosztuje mBiznes konto Start

Jak większość rachunków mBanku, również i konto dla przedsiębiorców najlepiej obsługiwać samodzielnie, przez internet. Unikniesz dzięki temu większości kosztów związanych ze zlecaniem operacji w oddziale banku. Najważniejsze opłaty:

  • otwarcie rachunku: 0 zł
  • prowadzenie rachunku 0 zł/mies.
  • opłata za przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł – pięć pierwszych przelewów w miesiącu (jeśli opłacasz ZUS z mBiznes konta Start), szósty i kolejny przelew – 1,5 zł
  • opłata za przelew zewnętrzny w oddziale banku: 10 zł
  • opłata za przelewy do ZUS i US przez internet: 0 zł
  • opłata za kartę płatniczą: 5 zł/mies. lub 0 zł – jeśli zostaną dokonane transakcje kartą na kwotę min. 200 zł w miesiącu
  • opłata za wypłatę gotówki: 0 zł z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash, BZ WBK w Polsce; z pozostałych: 3%, min. 5 zł; w oddziale mBanku: 0,5% wypłacanej kwoty, min. 9 zł
  • opłata za wpłatę gotówki: 0,5% wypłacanej kwoty, min. 9 zł
  • wpłata gotówki we wpłatomacie mBanku (950 maszyn w Polsce): 0 zł

Od 1 lutego 2017 r. w sieci mBank, Euronet, BZ WBK S.A. oraz Planet Cash: wypłaty kartą debetową 100 złotych i więcej pozostają bezpłatne, w przypadku wypłat poniżej 100 zł prowizja wyniesie 1,30 zł od każdej  wypłaty.

Karta do mBiznes konta Start

Do konta firmowego mBiznes konto Start wydawane są karty MasterCard Debit Business oraz Visa Business Electron. Aby móc korzystać bezpłatnie z karty musisz wydać przy jej użyciu przynajmniej 200 złotych miesięcznie. W innym razie zostanie pobrana opłata w wysokości 5 zł/mies.

Bankowość internetowa

mBank wprowadził niedawno bardzo nowoczesny system bankowości internetowej. Korzystać mogą z niego zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy i firmy. Co ważne, system nie tylko daje możliwość wykonywania wszystkich operacji samodzielnie, ale i zapewnia szybki dostęp do dodatkowych produktów, takich jak limit w koncie czy kredyt dla firm.

mBank bankowość internetowa

Oddziały

Do niedawna mBank był w pełni internetowym bankiem, bez oddziałów stacjonarnych na ulicach polskich miast. Sytuacja zmieniła się jednak po połączeniu wszystkich marek należących do BRE Banku (BRE, mBank, Millennium Bank) – teraz wszystkie banki znaleźć można pod jednym szyldem, zarówno w internecie jak i na ulicach. Oddziały mBanku znajdują się we wszystkich większych miastach w Polsce.

mBank oddział, źródło: kontofirmowe24.pl

Na co trzeba uważać

W przypadku rachunku mBiznes konto Start jest kilka elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przed wyborem rachunku firmowego.

mBiznes konto Start można posiadać przez 12 miesięcy od podpisania umowy z bankiem – po tym czasie rachunek zostanie domyślnie przekształcony na mBiznes konto Komfort (lub inne, wybrane przez Ciebie), co wiąże się z nieco wyższymi opłatami (innymi warunkami zwolnienia z opłat)

Pakiet pięciu darmowych przelewów zewnętrznych do mBiznes konta Start w miesiącu otrzymasz wtedy, gdy dokonasz przelewu składki ZUS w danym miesiącu. W innym przypadku za każdy przelew zewnętrzny przez internet (oprócz ZUS i US – one są darmowe) zapłacisz 1,5 zł.

Jak otworzyć konto firmowe w mBanku

Jeśli nie jesteś klientem mBanku, możesz złożyć wniosek o otwarcie konta firmowego na stronie banku. Umowę możesz podpisać na kilka sposobów: elektronicznie (poprzez przelew z innego banku), przez kuriera – który dostarczy Ci dokumenty i odeśle podpisaną przez Ciebie umowę lub w oddziale banku.

Czy konto firmowe w mBanku się opłaca?

Dla tych, którzy mają w mBanku swoje konto osobiste i chcą mieć dostęp do wszystkich finansów – zarówno osobistych, jak i tych w ramach działalności w jednym miejscu, rachunek ten będzie wygodnym rozwiązaniem. W sytuacji, gdy potrzebujesz wykonać awaryjny przelew na konto osobiste lub z osobistego na firmowe, nie jesteś ograniczony godzinami sesji Elixir, tylko pieniądze są księgowane w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę.

Przejdź na stronę mBiznes konta w mBanku »

Zobacz także:

Aktualizacja: 30.01.2017 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.