Idea Bank logo

Konto Firma to Ja jest obecnie jednym z najtańszych rachunków firmowych dla przedsiębiorców. Jego główną zaletą jest darmowe prowadzenie, bezpłatne przelewy i możliwość zwolnienia z opłaty za kartę po spełnieniu warunku minimalnych płatności bezgotówkowych. Jak otworzyć konto firmowe w Idea Banku?

Krok 0 - Konto Firma to Ja

Po kliknięciu w link do wniosku o Konto Firma to Ja zobaczysz pierwszą stronę, na której bank prezentuje aktualną ofertę (obecnie 5000 zł darmowego debetu dla firm). Kliknięcie w przycisk „Sprawdź” przeniesie Cię do pierwszej strony formularza.

Krok 1a - Uzupełnij dane osobowe

W pierwszym kroku musisz wypełnić podstawowe dane o sobie: imię i nazwisko, telefon, adres e-mail, a także zapoznać się i zaakceptować zgody formalne. Przycisk „Przejdź dalej” przeniesie Cię do kolejnej strony formularza.

Krok 1b - Uzupełnij dane osobowe c.d.

Druga część wymaga podania bardziej szczegółowych danych personalnych (m.in. PESEL, numer dowodu), informacji o kraju rezydencji (czy rozliczasz podatki w Polsce) i adresu zameldowania.

Krok 2 – Uzupełnij dane firmowe

Krok drugi to wprowadzenie danych dotyczących Twojej działalności gospodarczej. Pomocna może okazać się opcja automatycznego pobierania danych z CEIDG po wpisaniu numeru NIP (po wpisaniu NIP-u kliknij „Pobierz dane”) – jednak ta opcja nie zawsze działa. Jeśli importowanie danych się nie powiedzie, musisz wypełnić pola samodzielnie. Potrzebne będą informacje z CEIDG (REGON, PKD, itd.). A tym kroku masz możliwość wyboru karty do konta (lub rezygnacji z niej) i zapoznania się ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi konta Firma to Ja.

Krok 3 – Aktywacja

W trzecim kroku wybierasz sposób aktywacji (zawarcia umowy). Możesz potwierdzić swoje konto poprzez przelew z innego banku (jeśli posiadasz już inne konto firmowe) lub podpisać umowę przez kuriera lub w oddziale Idea Banku – ta opcja będzie adekwatna, jeśli zakładasz swój pierwszy rachunek firmowy. Przejdź do wniosku o otwarcie konta Firma to ja »

Zobacz także:

Aktualizacja: 19.02.2015 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.