Kiedy można otworzyć konto firmowe

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą powinien założyć konto firmowe, aby rozdzielić finanse osobiste od firmowych i nie narażać się na problemy ze strony banków. Jest to istotne nawet wtedy, gdy otwieramy jednoosobową działalność, bo banki nie wyrażają zgody na wykonywanie transakcji biznesowych z konta osobistego. Kiedy można złożyć wniosek o otwarcie konta firmowego?

Dane wymagane we wniosku o konto firmowe

Zdecydowana większość banków we wnioskach o otwarcie konta firmowego każe wpisać takie dane jak pełna nazwa firmy, NIP, REGON, data rozpoczęcia działalności i PKD. Bez tych informacji nie jesteśmy w stanie wypełnić wniosku, czy to przez internet, czy z pomocą doradcy w oddziale banku. Wynika z tego jasno, że konto firmowe można otworzyć dopiero po zarejestrowaniu działalności gospodarczej w CEIDG i nadaniu wszystkich niezbędnych numerów. Jednym słowem, aby posiadać konto firmowe trzeba mieć wpis do CEIDG.

Jakie konto wpisać w CEIDG

Jakie dane konta należy podać w takim razie w formularzu CEIDG-1, na którym składamy wniosek o zarejestrowanie działalności? Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w artykule Jakie konto wpisać w CEIDG.

Otwieranie konta firmowego

Gdy Twój wpis do CEIDG został potwierdzony i masz już wszystkie niezbędne dane, możesz przystąpić do wyboru i założenia konta firmowego. W naszym serwisie znajdziesz ranking, który pomoże Ci w wyborze. Wzięliśmy również pod lupę najlepsze i najbardziej popularne konta dla przedsiębiorców, dzięki czemu łatwo wybierzesz rachunek najlepszy dla Ciebie.

Zobacz także:

Aktualizacja: 29.04.2014 r., Jan Boniecki, redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.