Do kiedy trzeba zapłacić składki ZUS? Kiedy mija termin przelewu podatku dochodowego do urzędu skarbowego? Do kiedy należy złożyć deklarację i zapłacić podatek VAT? Zobacz kalendarz przedsiębiorcy, czyli terminy płatności i rozliczeń, przydatne każdemu, kto prowadzi firmę.

Do 10. dnia miesiąca

10, autor ikony: ELYOUNSSI Wahib

Składki ZUS przedsiębiorcy – opłacenie składki zdrowotnej, składki społecznej (i ewentualnie składki na fundusz pracy) przedsiębiorcy nie zatrudniającego pracowników.

 Do 15. dnia miesiąca

15, autor ikony: ELYOUNSSI Wahib

Składki i deklaracje ZUS przedsiębiorcy zatrudniającego pracowników – złożenie deklaracji ZUS DRA i opłacenie składek za pracowników.

Deklaracja VAT-UE w wersji papierowej – złożenie informacji podsumowującej transakcje wewnątrzwspólnotowe na formularzu VAT-UE w wersji papierowej.

Do 20. dnia miesiąca

20, autor ikony: ELYOUNSSI Wahib

Podatek dochodowy (PIT) – wpłacenie zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (symbol formularza: PIT-5 zasady ogólne, PIT-5L podatek liniowy – nie trzeba składać go do urzędu, sam przelew wystarczy) zarówno przedsiębiorcy, jak i pracowników.

Podatek dochodowy (CIT) – wpłacenie zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – zapłata ryczałtu przez przedsiębiorców rozliczających się zryczałtowanym podatkiem dochodowym.

Do 25. dnia miesiąca

25, autor ikony: ELYOUNSSI Wahib

Podatek VAT – zapłata podatku VAT i złożenie stosownych deklaracji w urzędzie skarbowym (np. VAT-7, VAT-8, VAT-9M).

Deklaracja VAT-UE w wersji elektronicznej – złożenie informacji podsumowującej transakcje wewnątrzwspólnotowe na formularzu VAT-UE w wersji elektronicznej (wymagany podpis elektroniczny).

 

Zobacz także:

Aktualizacja: 28.04.2014 r., redakcja serwisu KontoFirmowe24.pl. Wykorzystywanie tekstów bez zgody redakcji zabronione.